Monthly Archives : February 2018

Home  >>  2018  >>  February

«Це історичне рішення» – Порошенко про перемогу «Нафтогазу» в судовій суперечці з «Газпромом»

28
Feb,2018

0

«Сьогоднішнім рішенням Стокгольмського арбітражу Україна виграла 4 мільярди 600 мільйонів доларів США»

your ad here

США: обрання голови Нацслужби здоров’я – ключовий крок для продовження медичної реформи

28
Feb,2018

0

Відсторонення ректора НМУ Амосової: Супрун заявила, що членам Кабміну надійшли погрози

28
Feb,2018

0

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун заявила, що прем’єр-міністру Володимиру Гройсману та іншим членам Кабінету міністрів надійшли погрози через відсторонення ректора Національного медичного університету імені О. О. Богомольця Катерини Амосової.

«Перед початком уряду прем’єр-міністру та міністрам прийшло повідомлення з погрозами через ситуацію, яка склалася в НМУ. Вчора намагалися зламати мою приватну сторінку на Facebook. Тактика кібертероризму та залякування – одні з улюблених способів не лише Російської Федерації, але й її союзників в Україні», – написала Супрун у Facebook.

Вона також звернулася до правоохоронних органів «з проханням вжити відповідних заходів».

У скриншоті повідомлення, яке оприлюднила Супрун, йдеться, що в.о. міністра «списана в утиль, оскільки підняла руку на святе – НМУ ім. О. О. Богомольця та його ректора». Його автори закликають звільнити Супрун. «Інакше, сподіваюся, ви пам’ятаєте, що більшість змін в Україні були ініційовані студентами. Страйк буде продовжуватися, поки ви не звільните Супрун», – зазначається в повідомленні, що оприлюднила в.о. міністра.

28 лютого учасники страйку в НМУ імені О.О. Богомольця заявили, що припиняють протести, оскільки комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я «підтримав всі вимоги».

Катерина Амосова розповіла, що депутати звернулися до прем’єр-міністра Гроойсмана з проханням визначити дату складання студентами-стоматологами третього курсу іспиту «Крок 1», перевірити законність фінансової діяльності Центру тестування при МОЗ України та скасувати наказ Міністерства про перевірку вишу і відсторонення ректора.

20 лютого Міністерство охорони здоров’я України повідомило про відсторонення від виконання обов’язків ректора Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову. У МОЗ пояснили, що це пов’язано із тим, що у цьому університеті не відбувся ліцензійний інтегрований іспит «Крок 1. Стоматологія», запланований на 20 лютого у всіх закладах вищої освіти, які готують лікарів-стоматологів.

За даними міністерства, це сталося через відсутність договору між Центром тестування, який є єдиною уповноваженою на проведення ліцензійних іспитів «Крок» організацією, і Національним медичним університетом імені Богомольця.

25 лютого на сайті університету з’явилася заява про безстроковий страйк студентів і працівників НМУ у зв’язку з «безпрецедентним, брутальним і незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров’я України в незалежність та самоврядність НМУ імені Богомольця».

У заяві, серед іншого, наголошується, що право обирати керівництво університету належить винятково трудовому колективу.

your ad here

Єврокомісія виділила 24 мільйони євро допомоги постраждалим від війни на Донбасі

28
Feb,2018

0

Двадцять чотири мільйони євро гуманітарної допомоги для тих, хто постраждав від війни на Донбасі, 28 лютого на своєму щотижневому засіданні вирішила виділити Єврокомісія, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Європейська комісія оголошує сьогодні про 24 мільйони євро, які спрямовані на гуманітарну допомогу для вирішення потреб людей, які постраждали від конфлікту на сході України», – повідомив вищий виконавчий орган співдружності.

«Чотири роки конфлікту спричинили величезне навантаження на цивільне населення на сході України. Не можна не бачити того, що на порозі Європейського союзу стоїть гуманітарна криза. Підтримка всіх тих, хто цього потребує і де б вони не перебували, є пріоритетом для ЄС. Наша нова програма допомоги надасть необхідну допомогу, зокрема, продовольство, охорону здоров’я та освіту для дітей», – заявив євромісар із гуманітарної допомоги та кризового менеджменту Христос Стиліанідес.

Єврокомісія зауважує, що це нове фінансування допоможе вирішити основні потреби найуразливіших груп населення, що мешкають вздовж лінії розмежування, включно із районами, які не перебувають під контролем уряду України. Це допоможе і тим, хто втік із районів конфлікту до сусідніх країн.

ЄС разом зі своїми державами-членами є найбільшим донором гуманітарної допомоги, швидкої відбудови та розвитку України.

Від початку конфлікту в 2014 році надав Україні понад 677 мільйонів євро.

your ad here

Профільний комітет Ради рекомендує ухвалити за основу законопроект про антикорупційний суд

28
Feb,2018

0

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя рекомендує парламенту ухвалити в першому читанні законопроект про антикорупційний суд, оголосив у сесійній залі спікер Андрій Парубій.

За його словами, це дає змогу вже 1 березня перейти до розгляду документа.

У парламенті зареєстровані чотири законопроекти про антикорупційний суд, один із них – президентський. Крім того, зареєстрований супутній законопроект про внесення змін до закону «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з ухваленням закону «Про вищий антикорупційний суд».

Раніше Міжнародний валютний фонд наголошував на важливості невідкладного схвалення закону про антикорупційний суд в Україні, і «щоб при цьому під час його розгляду в парламенті були враховані поправки, необхідні для приведення остаточного тексту закону в повну відповідність із передбаченими програмою зобов’язаннями і рекомендаціями Венеціанської комісії Ради Європи».

Створення антикорупційного суду передбачає закон про судоустрій і статус суддів, у 2016 році. Проте до цього часу не схвалений спеціальний закон щодо такого суду.

У грудні 2017 року президент вніс до Верховної Ради України законопроект про Вищий антикорупційний суд. Згідно з документом, на посаду судді Вищого антикорупційного суду претендент обирається на конкурсі, ним може бути призначений громадянин України у віці не менше ніж 35 років, зі стажем роботи на посаді судді не менш ніж 5 років, з науковим ступенем у сфері права чи пропрацювавши в науковій галузі щонайменше 7 років, з адвокатським досвідом.

Проте низка антикорупційних організацій закликали президента України Петра Порошенка відкликати цей законопроект і доопрацювати його, заявляючи, що окремі положення документа не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії.

У січні представник президента України в парламенті Ірина Луценко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявила, що законопроект про Антикорупційний суд зазнає змін після першого читання у парламенті, в ньому врахують рекомендації Венеціанської комісії і Міжнародного валютного фонду. Вона висловила сподівання, що суд зможе розпочати роботу за півроку.

your ad here

КСУ визнав неконституційним оподаткування пенсій

28
Feb,2018

0

Конституційний суд України визнав неконституційним оподаткування пенсій, повідомляє прес-служба КСУ.

Згідно з повідомленням, 27 лютого суд визнав такими, що не відповідають Конституції, положення абзацу першого підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, які передбачають, що в загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку включаються суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їхній розмір перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб.

Неконституційним також визнане оподаткування пенсій, отриманих з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

З проханням перевірити питання оподаткування пенсій на конституційність зверталися 48 народних депутатів.

your ad here

У Мінську почалося засідання контактної групи щодо Донбасу

28
Feb,2018

0

Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації в зоні конфлікту на сході України розпочала своє засідання 28 лютого в столиці Білорусі, Мінську. Про це у Facebook повідомила речниця екс-президента України, представника країни в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Як повідомили у Міністерстві закордонних справ Білорусі, перед цим засідання провели робочі групи ТКГ.

Попереднє засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі в Мінську відбулося 14 лютого. Тоді учасниця гуманітарної підгрупи ТКГ, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що засідання її підгрупи завершилося безрезультатно через «деструктивну позицію» підтримуваних Росією бойовиків.

За її словами, сепаратисти блокують відкриття КПВВ «Золоте», не погоджуються на створення механізму з пошуку зниклих безвісти за їх участю та МКЧХ і не відповідають на українську пропозицію щодо списків заручників.

your ad here

Адвокат з посиланням на представників колонії заявив, що Сенцова нікуди не перевозили

27
Feb,2018

0

Український режисер Олег Сенцов, як і раніше, перебуває в колонії російського міста Лабитнангі, його нікуди не перевозили, заявив «Крим.Реалії» із посиланням на адміністрацію закладу адвокат Сенцова Дмитро Дінзе.

«Я зв’язався з офіційними представниками колонії. Вони мені сказали, що Сенцов нікуди не перевозився й перебуває зараз у колонії», – сказав адвокат.

Вдень 27 лютого стало відомо, що на лист на адресу Сенцова за останнім відомим місцем перебування ув’язненого (колонія), відправник отримав відповідь про те, що «одержувач не перебуває в цій установі».

Російські правозахисники зайнялися пошуком Сенцова.

В українських ЗМІ з’явилась інформація про можливий швидкий обмін режисера Олега Сенцова й журналіста Романа Сущенка на ув’язнених в Україні. Офіційного підтвердження такої інформації немає.

Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заперечувала наміри обміняти засуджених у Росії громадян України Романа Сущенка й Олега Сенцова на колишніх українських військовослужбовців Олександра Баранова й Максима Одинцова.

Перед цим адвокат засуджених у Києві колишніх українських військовослужбовців Баранова й Одинцова Валентин Рибін заявив, що найближчим часом може відбутися обмін на ув’язнених у Росії українців.

Українського режисера Олега Сенцова затримали представники російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за звинуваченнями в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року російський Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Він не визнав свою провину. Правозахисний центр «Меморіал» вніс Сенцова до списку політв’язнів.

your ad here

До Сенату США внесли законопроект про співпрацю з Україною щодо кібербезпеки – посольство

27
Feb,2018

0

Дзеркальну версію проекту «Закону про співробітництво з Україною з питань кібербезпеки» внесла до Сенату США група американських сенаторів, повідомляє на сторінці у Facebook посольство України у США.

«Двопартійна група американських сенаторів на чолі з демократом Шерродом Брауном та республіканцем Патриком Туумі представила на розгляд Сенату дзеркальну версію проекту «Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки», схваленого Палатою представників 7 лютого цього року. Документ спрямований на надання допомоги Україні в удосконаленні власної стратегії кібербезпеки, зокрема, що стосується посилення захисту комп’ютерних мереж органів державної влади, зменшення залежності України від російських інформаційних та комунікаційних технологій», – йдеться в повідомленні.

Для набрання чинності документ має бути підтриманий Сенатом і підписаний президентом США, зазначили в посольстві.

Раніше українські дипломати в США повідомляли, що Палата представників Конгресу США 404 голосами 7 лютого схвалила законопроект про підтримку кібербезпеки України в умовах російської агресії. Повідомлялося, що співавторами документа стали конгресмен-демократ Брендан Бойл та конгресмен-республіканець Браян Фітцпатрик.

5 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон про основні засади забезпечення кібербезпеки України. Він визначає основні об’єкти кіберзахисту, які в сукупності складають критичну інфраструктуру, принципи забезпечення кібербезпеки і нацсистему кібербезпеки. 7 листопада документ підписав президент України Петро Порошенко. Закон набере чинності 9 травня 2018 року.

your ad here

Бойовики упродовж дня стріляли на Донбасі 5 разів – штаб

27
Feb,2018

0

У зоні бойових дій на Донбасі 27 лютого підтримувані Росією бойовики здійснили 5 обстрілів, в результаті ніхто із українських військовослужбовців не постраждав, повідомляє штаб української воєнної операції.

«На луганському напрямку противник вів вогонь зі 120-міліметрових мінометів, гранатометів та великокаліберних кулеметів по позиціях біля населеного пункту Луганське. З мінометів калібру 82 міліметри ворог обстрілював опорні пункти сил АТО в районі Троїцького. По захисниках Новоолександрівки загарбники застосували 82-міліметрові міномети, гранатомети різних видів, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю», – йдеться в повідомленні штабу на сторінці у Facebook.

На сайтах угруповань «ЛНР» та «ДНР» не пишуть про порушення режиму тиші упродовж дня.

Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі оголосила черговий «режим тиші» з півночі 23 грудня 2017 року. Нинішнє нове перемир’я, як і попередні, порушується практично щодня. Сторони заперечують свою вину в цьому і звинувачують противників у провокаціях.

your ad here

Учасники Pussy Riot, з якими зник зв’язок у Криму, повернулися в Москву

27
Feb,2018

0

Учасники російського панк-гурту Pussy Riot Ольга Борисова і Олександр Софеєв, яких кілька разів затримували в анексованому Росією Криму, 27 лютого повернулися до Москви, повідомив кореспондент Радіо Свобода.

Активісти не виходили на зв’язок з вечора 26 лютого.

Телефони та комп’ютери Борисової та Софеєва перестали працювати після того, як активістів затримали і обшукали, а також направили на огляд в диспансер.

Ще одна учасниця Pussy Riot Марія Альохіна і сімферопольський активіст Олексій Єфремов були доправлені в поліцію після того, як їх вигнали з кафе активісти так званої «самооборони Криму».

Адвокат Альохіної пізніше повідомив, що затриманих опитали саме у справі про напад, а не через проведену вранці 27 лютого акцію на підтримку засудженого у Росії українського режисера Олега Сенцова.

За даними кореспондента Радіо Свобода, Марія Альохіна вже вийшла з відділення поліції.

У серпні минулого року Марія Альохіна і Ольга Борисова провели в російському Якутську акцію на підтримку засудженого українського режисера Олега Сенцова. Активісток затримали. Суд оштрафував Борисову на 20 тисяч рублів.

20 грудня минулого року Марія Альохіна була затримана біля будівлі ФСБ Росії в Москві за плакат «З днем народження, кати». Акція була присвячена Дню працівника держбезпеки. Її засудили до 40 годин обов’язкових робіт.

your ad here

В «Українській правді» вимагають від ГПУ розслідування вбивства Шеремета за статтею про теракт

27
Feb,2018

0

Редактор-засновник «Української правди» Олена Притула звернулася із заявою до генерального прокурора України Юрія Луценка, в я кій вимагає розслідувати загибель журналіста видання Павла Шеремета у 2016 році як терористичний акт. Відповідну заяву з підписом Притули розміщено на сайті видання «Українська правда».

«Вказаний злочин було вчинено у спосіб, небезпечний для життя та здоров’я багатьох людей, з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, оскільки вчинений в багатолюдному місці. Крім того, вибух автомобіля міг спричинити масштабну пожежу, оскільки поряд знаходилися кілька десятків припаркованих та проїжджаючих автомобілів. Звертаю Вашу увагу, що досудове розслідування за фактом навмисного вбивства Павла Шеремета за двадцять місяців слідства не дали жодного результату: ні виконавці, ні замовники вбивства не були встановлені. Тож вважаю, що вказаний злочин має розслідуватися саме як терористичний акт», – написала Притула у заяві до генерального прокурора.

У зверненні редактор-засновник «Української правди» також просить визнати її потерпілою у кримінальному провадженні.

Журналіст Павло Шеремет був убитий 20 липня 2016 року в центрі Києва внаслідок підриву автомобіля. Українська влада кваліфікує загибель журналіста як умисне вбивство. Досі офіційного підозрюваного у розслідуванні вбивства Шеремета немає.

Раніше правоохоронці вже заявляли, що до роботи над справою залучали міжнародні служби ФБР і Інтерпол, але про результати їхньої роботи не повідомляли.

Міжнародна організація «Комітет захисту журналістів» у своєму звіті влітку минулого року розкритикувала розслідування вбивство Шеремета і заявила, що воно викликає більше запитань, ніж відповідей.

Павло Шеремет – білоруський, російський і український журналіст телебачення, радіо і періодичних видань, у 1990-х – 2000-х роках керівник відділу спеціальних інформаційних проектів російського телеканалу ОРТ, згодом – «Першого каналу». Останні п’ять років жив у Києві, працював в інтернет-виданні «Українська правда», а також на радіо «Вєсті».

your ad here

Російська правозахисниця Свєтова просить президента Франції допомогти у звільненні Сенцова

26
Feb,2018

0

Російська журналістка і правозахисниця Зоя Свєтова звернулася до президента Франції Емманюеля Макрона з проханням посприяти у звільненні українського кінорежисера Олега Сенцова, засудженого в Росії.

У листі до Макрона, опублікованому 26 лютого французькою газетою Liberation, Свєтова пише, що не було ніяких терактів в Криму, як і не було жодного пам’ятника Леніну, в підриві якого російський суд звинуватив Олега Сенцова.

Звернення російської правозахисниці з’явилося у зв’язку з проведенням сьогодні в Парижі заходу на підтримку українського кінорежисера, яку організувала група «Нові дисиденти». На акцію з демонстрацією фільму «Суд: Російська держава проти Олега Сенцова» запросили французьких та інших іноземних діячів культури та кіно.

Олег Сенцов разом з Олександром Кольченком були затримані російськими спецслужбами в анексованому Криму в травні 2014 року. Їх звинувачують в організації терактів на півострові.

У серпні 2015 року суд у російському Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обвинувачені провину не визнали.

Сенцов і Кольченко визнані правозахисним рухом «Меморіал» політичними в’язнями.

your ad here

АП: президент нагородив орденами 108 воїнів, 43 – посмертно

26
Feb,2018

0

Президент України Петро Порошенко відповідним указом відзначив за участь в АТО державними нагородами 108 воїнів, серед яких 43 посмертно і 62 – поранених, інформує сайт президентської адміністрації 26 лютого.

«Бійці відзначені орденами «Богдана Хмельницького» та «За мужність» III ступеня, медалями «За військову службу Україні» та «Захиснику Вітчизни», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється також, що нагороджені двоє співробітників МВС, представлені до нагороди посмертно, та один поранений військовослужбовець Нацгвардії.

Раніше в інтерв’ю Радіо Свобода начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що від початку бойових дій у Збройних силах України 50 людей отримали генеральське звання.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 тисяч людей. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці сепаратистів на Донбасі, Москва ці звинувачення відкидає і заявляє, що на непідконтрольних Києві територіях можуть бути хіба що російські «добровольці».

your ad here

Троє військових поранені упродовж дня через обстріли бойовиків на Донбасі – штаб

26
Feb,2018

0

У штабі української воєнної операції на Донбасі 26 лютого повідомили, що через обстріли підтримуваних Росією бойовиків троє українських військовослужбовців зазнали поранень. Згідно з повідомленням на сторінці штабу у Facebook, від початку доби і до 18-ї години понеділка бойовики здійснили 4 обстріли позицій ЗСУ.

Згідно з повідомленням, обстріли бойовиків тривали неподалік Лебединського, Пісків та Кам’янки.

Повідомляється, що під час збройних атак бойовики використовували 82 та 120-міліметрові міномети і стрілецьку зброю.

В угрупованні «ДНР» стверджують, що українські військові обстріляли в понеділок із мінометів Докучаєвськ. Як йдеться на сайтах бойовиків, пошкоджено три житлових будинки. Бойовики з угруповання «ЛНР» на своїх сайтах не пишуть про порушення режиму тиші упродовж дня.

Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі оголосила черговий «режим тиші» з півночі 23 грудня 2017 року. Нинішнє нове перемир’я, як і попередні, порушується практично щодня. Сторони заперечують свою вину в цьому і звинувачують противників у провокаціях.

your ad here

Суд у справі Шабуніна перенесли на 27 березня

26
Feb,2018

0

Дніпровський районний суд Києва переніс розгляд справи керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, якого звинувачують за статтею 345-1 «Погроза або насильство щодо журналіста» Кримінального кодексу України.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, суд продовжить розгляд справи 27 березня о 14:00.

На засіданні 26 лютого суд допитав свідків у справі, соратників потерпілого Всеволода Філімоненка.

30 січня у ході підготовчого засідання суду Шабунін визнав, що він ударив Філімоненка, оскільки той, як заявив керівник ЦПК, провокував його колегу. Також Шабунін заявив, що він не погоджується з кваліфікацією прокуратури, оскільки потерпілий не є журналістом, а «відомий йому як провокатор».

16 серпня 2017 року голові громадської організації «Центр протидії корупції» Віталію Шабуніну в Дніпровському районному відділі поліції Києва оголосили підозру. Активіста підозрювали в «умисному нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості» (стаття 122 Кримінального кодексу) громадянину Всеволоду Філімоненку, який називає себе журналістом.

У документі вказано, що 8 червня 2017 року біля Дніпровського військкомату Києва Шабунін завдав Філімоменку одного удару по обличчю, що «спричинило тривалий розлад здоров’я останнього у вигляді закритої травми обличчя».

Проте 18 січня 2018 року у ЦПК повідомили, що слідчі перекваліфікували справу щодо Віталія Шабуніна – йому інкримінують частину 2 статті 345-1 Кримінального кодексу України «Погроза або насильство щодо журналіста».

your ad here