Янукович вважає незаконним рішення суду про заочне розслідування щодо нього – речник сина екс-президента

Home  >>  Що нового?  >>  Янукович вважає незаконним рішення суду про заочне розслідування щодо нього – речник сина екс-президента

Янукович вважає незаконним рішення суду про заочне розслідування щодо нього – речник сина екс-президента

8
Feb,2018
Avatar
0

Екс-президент України Віктор Янукович вважає незаконним рішення суду, що надав дозвіл на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування стосовно нього. Відповідне звернення за підписом Януковича на сторінці у Facebook опублікував речник його сина Олександра Януковича Юрій Кірасир.

«В Печерському суді міста Києва із застосуванням сили не допустили моїх захисників до судового процесу, замінили їх на «прокурорського» адвоката, якому вистачило за 40 хвилин дослідити 110 томів справи і понад 100 годин відеоматеріалів, щоб дати можливість «ручному» судді винести рішення про початок досудового розслідування стосовно мене. Я розумію, що суди в Україні перебувають під безпрецедентним тиском влади і змушені виконувати їхні політичні замовлення. Але варто розуміти, цей режим в агонії і його час стрімко йде», – заявив Янукович.

Він звинуватив владу у застосуванні «злочинних заходів» з метою усунути його адвокатів від участі в справі про злочини проти Майдану, яку він назвав «так званою».

Янукович повторив вже неодноразово висловлені тези про те, що нинішні керівники держави прийшли до влади «на крові» та «розв’язали і продовжують братовбивчу війну на Донбасі».

«Це змушує їх йти шляхом беззаконня в жадобі якнайшвидше бездоказово звинуватити мене в неіснуючих злочинах і спробувати відвести від себе підозри», – заявив Янукович.

7 лютого у ГПУ повідомили, що Печерський районний суд Києва надав дозвіл на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування стосовно екс-президента Віктора Януковича, а також екс-голови СБУ Олександра Якименка та екс-першого заступника СБУ Володимира Тоцького у справі про події на Євромайдані 18-20 лютого 2014 року. 

У період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, найбільше – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею».

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 з них загинули.

Оболонський райсуд наприкінці червня 2017 року перейшов до заочного розгляду справи за обвинуваченням у державній зраді екс-президента України Віктора Януковича. Справа щодо подій на Євромайдані розслідується як окреме провадження.

Екс-президент України, який втік до Росії після розстрілів на Майдані, звинувачення відкидає.

коментарі: