«Ми зрушили з місця більшість справ» – генпрокурор про розстріли на Майдані

Home  >>  Що нового?  >>  «Ми зрушили з місця більшість справ» – генпрокурор про розстріли на Майдані

«Ми зрушили з місця більшість справ» – генпрокурор про розстріли на Майдані

20
Feb,2018
Avatar
0

Генпрокурор України Юрій Луценко у четверту річницю розстрілів протестувальників під час Революції Гідності у Києві заявляє, що правоохоронцям вдалося зрушити процес розслідування цих подій, встановити виконавців та замовників.

«Ми зрушили більшість справ. А головне, встановили в юридичному сенсі цього слова замовників і виконавців кривавої масакри на Майдані у трагічні дні лютого 2014 року», – сказав Луценко після зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні, яка відбулася 20 лютого у закритому режимі.

У коментарі для преси Луценко додав, що у розмові з сім’ями загиблих героїв йшлося про терміни розслідування й винесення вироків у справах жертв і потерпілих на Майдані.

«Вони розуміють складність і досудового слідства, і досудових процесів. І готові чекати ще багато часу – роки, як вони сказали. Чому вони так кажуть? Бо і вони, і їхні адвокати чудово розуміють: справа по «Беркуту», яка зараз слухається в суді, налічує 40 потерпілих. Це свідчить, що всіх їх треба допитати. І зараз уже близько двох років іде судовий процес, який ще навіть не перейшов у стадію допиту свідків. Вони прекрасно розуміють, що будь-яка справа по вбивству, а тим більше по масовому вбивству, це дуже довга справа, яка розтягується в будь-якій країні на роки», – сказав Луценко.

Ретельність розслідування розстрілів на Майдані і доказова база, на думку Луценка, є запорукою того, що покарання для винуватців неможливо буде оскаржити.

«Найбільше рідних Героїв Небесної сотні турбує доказовість і безповоротність покарання щодо тих, хто чинив ці злочини…Якщо йдеться про вбивство 40 осіб, або вбивство 20 осіб, або потерпілих 1800 осіб, а саме стільки потерпіли на Майдані, то всім очевидно, що швидкий процес був би незаконним», – сказав Луценко.

У період з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, найбільше – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею».

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 із них загинули.

коментарі: