Роль іноземців у створенні Антикорупційного суду треба обміркувати – голова КСУ

Home  >>  Що нового?  >>  Роль іноземців у створенні Антикорупційного суду треба обміркувати – голова КСУ

Роль іноземців у створенні Антикорупційного суду треба обміркувати – голова КСУ

3
Mar,2018
Avatar
0

Залучення іноземних експертів до конкурсної комісії з відбору судів до Антикорупційного суду – серйозне питання і потребує обмірковування, сказав в інтерв’ю Радіо Свобода голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук.

«Такі речі я не можу коментувати, оскільки теоретично хтось може звернутися до Конституційного суду з конституційним поданням з цього приводу, коли цей закон буде ухвалений. Що стосується іноземців, то питання серйозне і про нього треба подумати у загальному аспекті. Але я не готовий про це вести дискусію», – сказав Шевчук. 

На додаткове запитання, чи передбачає Конституція України таку можливість, голова КСУ відповів: «Це питання розуміння Конституції. Я не можу дати зараз відповідь. Я не хочу, щоб моя думка зв’язувала процес у парламенті».

Він додав, що не має права коментувати питання, які мають важливе політичне значення і які можуть опинитися на розгляді в Конституційному суді.

1 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні президентський законопроект № 7440 про антикорупційний суд.

Раніше низка антикорупційних організацій закликали президента України Петра Порошенка відкликати цей законопроект і доопрацювати його, заявляючи, що окремі положення документа не відповідають зауваженням Венеціанської комісії, яка, зокрема, рекомендувала залучити до відбору суддів іноземних учасників, роль яких має бути вирішальною. 

коментарі: