Правозахисники: після ліквідації наметового містечка в Києві треба удосконалити ідентифікацію силовиків

Home  >>  Що нового?  >>  Правозахисники: після ліквідації наметового містечка в Києві треба удосконалити ідентифікацію силовиків

Правозахисники: після ліквідації наметового містечка в Києві треба удосконалити ідентифікацію силовиків

6
Mar,2018
Avatar
0

 Уповноважений Верховної Ради з прав людини, Центр громадянських свобод – Євромайдан SOS, Центр інформації про права людини та ще понад 20 правозахисних організацій звернулися до української влади із закликом до ефективного розслідування подій 3 березня поблизу українського парламенту. Про це йдеться в поширеному 6 березня відкритому зверненні, яке надійшла до редакції Радіо Свобода.

Правозахисники вважають, що «в діях правоохоронців вбачається низка грубих порушень прав людини, гарантованих Конституцією України», зокрема, права на мирне зібрання, «адже ухвала суду не передбачала припинення зібрання, яке тривалий час зберігало характер мирного».

Організації, що підписали звернення, закликають Верховну Раду «якнайшвидше розглянути законопроекти, які стосуються вдосконалення законодавства щодо ідентифікації поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії України», а Кабінет міністрів – «ухвалити нормативно-правові акти щодо дій правоохоронців та інших служб для забезпечення охорони громадського порядку під час проведення масових заходів».

Правозахисники нагадали, що троє журналістів заявили про перешкоджання їхній діяльності та отримання тілесних ушкоджень з боку правоохоронців під час подій 3 березня.

Поліцейського, який застосував газ проти журналіста Радіо Свобода Сергія Нужненка, відсторонили від роботи на масових акціях, повідомив 5 березня начальник управління патрульної поліції Києва Юрій Зозуля.

3 березня поліція заявила, що проводить «слідчі дії» в наметовому містечку, встановленому активістами в жовтні минулого року. Народний депутат Семен Семенченко назвав дії силовиків «штурмом», а його колега Єгор Соболєв заявив, що наметовий табір «розтрощений спецпризначенцями».

За словами начальника поліції Києва Андрія Крищенка, слідчі й поліція працювали в рамках кримінальних проваджень за фактом спроби захоплення Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу) в Києві в грудні 2017 року й сутичок біля Верховної Ради, які відбулися 27 лютого.

На місці подій від розпилення газового балончика постраждав журналіст Радіо Свобода Сергій Нужненко. Йому знадобилася медична допомога. Він заявив, що балончик застосував співробітник поліції.

коментарі: