Порошенко закликав ЄС надати Україні оборонну летальну зброю

Home  >>  Що нового?  >>  Порошенко закликав ЄС надати Україні оборонну летальну зброю

Порошенко закликав ЄС надати Україні оборонну летальну зброю

12
Mar,2018
Avatar
0

Президент України Петро Порошенко закликав Європейський союз надати Україні оборонну летальну зброю.

«Настав час для Євросоюзу назвати агресора агресором та стороною конфлікту. Настав час сприяти наданню державами-членами ЄС оборонної летальної зброї Україні у відповідності до національного та міжнародного законодавства», – сказав Порошенко під час спільного брифінгу із високим представником ЄС із закордонної та безпекової політики Федерікою Моґеріні в Києві.

Він також запропонував направити на Донбас другу місію послів комітету з політики безпеки ЄС.

«Для ознайомлення з реальною ситуацією на Донбасі, а також, щоб побачити на власні очі, як Росія виконує свою частину Мінських домовленостей, я звернувся до високого представника пані Федеріки Моґеріні з пропозицією відправити вже найближчим часом на Донбас другу місію послів Комітету з політики безпеки ЄС. Перша була у вересні 2015 року», – заявив Порошенко.

У 2017 році передачу Україні летальної зброї погодили Канада і США.

Оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік передбачає надання Україні 350 мільйонів доларів оборонної допомоги, зокрема і можливість передачі летальної зброї.

1 березня Пентагон повідомив, що Держдепартамент США схвалив пропонований продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок Javelin на суму 47 мільйонів доларів.

У грудні 2017 року уряд Канади включив Україну до контрольного переліку країн, куди дозволений експорт автоматичної зброї.

коментарі: