Консульство Росії в Одесі заблоковане поліцією та активістами

Home  >>  Що нового?  >>  Консульство Росії в Одесі заблоковане поліцією та активістами

Консульство Росії в Одесі заблоковане поліцією та активістами

18
Mar,2018
Avatar
0

Консульство Російської Федерації в Одесі зранку 18 березня заблоковане поліцією та активістами, повідомляє кореспондент Радіо Свобода Михайло Штекель.

«Одеса. Поблизу російського генерального консульства. Воно заблоковане активістами і поліцією – вранці надійшов сигнал про мінуванння всього Гагарінського плато, де консульство розташоване», – повідомив він у мережі Twitter.

«Станом на 11:00 в Одесі поблизу генконсульства РФ все тихо. Ще кілька людей намагалися пройти, але кажуть, що не голосувати. Активістів поменшало», – вказав кореспондент.

За його словами, ситуація безпосередньо на вході до консульства також є контрольованою.

16 березня Міністерство внутрішніх справ України заявило, що 18 березня, в день проведення в Росії президентських виборів, на територію російських дипломатичних представництв в Україні (посольства в Києві, генеральних консульств у Львові, Одесі і Харкові) громадяни Росії допускатися не будуть, за винятком осіб із дипломатичним статусом.

У Росії у відповідь звинуватили Україну в «порушенні міжнародних зобов’язань і міжнародного права» і навіть у «втручанні у внутрішні справи Росії» – не згадуючи про юридичну кваліфікацію дій самої Росії, яка 2014 року окупувала український Крим, а нині намагається провести на цій окупованій частині української території вибори свого президента, всупереч нормам і вимогам міжнародного права.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін іще 23 лютого повідомляв, що українська сторона надіслала ноту до МЗС Росії, в якій висловила «рішучий протест проти виборів президента Росії на території окупованого Криму», що також Україна застерегла від спроб організації виборів на території окупованого Донбасу і наголосила, що не може бути ніяких виборів у диппредставництвах Росії в Україні «без повного виконання перших двох умов». Ні про які реакції на це російської сторони повідомлень не було, Москва давала знати, що відкриє в Україні в день виборів чотири дільниці для голосування.

Україна закликала світ не визнавати незаконних виборів президента Росії в окупованому українському Криму. Низка окремих країн і міждержавних об’єднань, зокрема Європейський союз, уже підтвердила, що не буде визнавати цих результатів.

коментарі: