Home  >>  Що нового?  >>  Порошенко говорив з генсекретарем ООН про врегулювання на Донбасі

Порошенко говорив з генсекретарем ООН про врегулювання на Донбасі

19
Jun,2018

0

Про більш активне залучення ООН до врегулювання ситуації на Донбасі, зокрема шляхом розгортання багатонаціональної миротворчої місії під егідою ООН, йшлося під час телефонної розмови президента України Петра Порошенка з генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Ґутеррішем, повідомляє прес-служба президента.

«Глава української держави поінформував співрозмовника про безпекову ситуацію на Донбасі. Було порушено питання щодо більш активного залучення ООН до врегулювання ситуації в регіоні, зокрема шляхом розгортання багатонаціональної миротворчої місії під егідою ООН на окупованому Донбасі», – мовиться у повідомленні.

Окрему увагу співрозмовники приділили звільненню українських політичних в’язнів, які незаконно утримуються в Росії.

«Петро Порошенко довів також стурбованість у зв’язку з критичним погіршенням ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму», – повідомляє прес-служба президента України.

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко напередодні написав у Twitter-і, що Україна передала генеральному секретареві ООН Антоніу Ґутеррішеві список українських політичних в’язнів.

Державний департамент США закликав Росію звільнити десятки людей, які були визначені правозахисними групами як політв’язні. У заяві Держдепартаменту зазначається, що у цьому переліку понад 150 людей, у тому числі український режисер Олег Сенцов чи російський правозахисник Оюб Тітієв.

15 червня 38 країн закликали генсекретаря ООН сприяти звільненню українського режисера Олега Сенцова.


коментарі: