Home  >>  Що нового?  >>  Грицак: бойовики утримують на Донбасі 113 заручників

Грицак: бойовики утримують на Донбасі 113 заручників

25
Jun,2018

0

Підтримувані Росією бойовики утримують на Донбасі 113 заручників, заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак. 

«Сьогодні на непідконтрольній українській владі території ОРДЛО (окупованих районів Донецької та Луганської областей – ред.) продовжують утримуватися 113 заручників, з яких представники ОРДЛО в рамках «мінського формату» підтвердили лише 24. ОРДО – 18, ОРЛО – шість», – сказав Грицак. 

27 грудня 2017 року на Донбасі між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками відбувся обмін утримуваними особами. Він був запланований за формулою «306 (тих, видачі кого домагалися підтримувані Росією бойовики – ред.) на 74 (військових і цивільних, включених до списку на обмін Україною – ред.)». Українській стороні 27 грудня передали 74 людини, проте одна з них вирішила залишитися на непідконтрольній українській владі території. Київ передав бойовикам 233 людини. 

24 січня з полону бойовиків звільнили ще одного громадянина – українського військовослужбовця Романа Савкова. Його обміняли на жінку, яку помилував президент України Петро Порошенко. 

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати лише російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 тисяч людей. 


коментарі: