МЗС Росії обурене: чиновникові російської влади у Криму не дали візу до Швейцарії в Москві

Home  >>  Що нового?  >>  МЗС Росії обурене: чиновникові російської влади у Криму не дали візу до Швейцарії в Москві

МЗС Росії обурене: чиновникові російської влади у Криму не дали візу до Швейцарії в Москві

24
Sep,2018
Avatar
0

Міністерство закордонних справ Росії 24 вересня виступило із заявою з приводу відмови видати швейцарську візу в Москві підконтрольному Росії заступникові міністра освіти, науки і молоді фактичної російської влади в окупованому Криму Айдерові Аблятіпову.

«Шкодуємо, що у Швейцарії… не дослухалися до наших звернень і позбавили російського представника права поділитися своїми оцінками і донести до авторитетної правозахисної структури реальну картину того, що відбувається на півострові Крим», – мовиться в повідомленні.

За даними МЗС Росії, Аблятіпов планував узяти участь у роботі 39-ї сесії Ради ООН з прав людини в Женеві.

Влітку 2015 року російське МЗС звинуватило країни Євросоюзу у «візовій війні» щодо жителів Криму. Офіційна позиція Брюсселя полягає в тому, що кримчани мають отримувати візи в посольствах і консульствах на території України, частиною якої, згідно з міжнародним правом, є окупований півострів. Такої ж практики дотримуються і країни «шенгенської зони» з-поза меж ЄС, у цьому разі Швейцарія.

Крім того, і в разі, якщо особи з Криму, які мають не кримські російські документи і отримують візи до країн Заходу в Росії, а на Заході претендують на те, щоб «офіційно» представляти позиції фактичної російської влади в окупованому Криму або пропагандистський кремлівський погляд на становище на півострові, який у Москві називають «реальним», – їм нерідко відмовляють у праві виступу.

коментарі: